Stratég Klub byl založen v Praze v roce 1991, ustavující valná hromada se konala dne 26.2.1991 a registrace klubu ministerstvem vnitra byla provedena 13.3.1991. Od zahájení činnosti se konají pravidelná každoměsíční setkávání členů Stratég Klubu v Praze (mimo měsíců července a srpna).

V roce 2006 je již klubová činnost vykonávána 15 let, za tuto dobu se mezi hosty vystřídalo více než 150 významných osobností.  V posledních letech se uskutečnila setkání např. s politickými a ekonomickými představiteli (předsedou vlády, ministry, náměstky ministrů, velvyslanci cizích států - Indie, Číny, Ruska, Španělska, Chile , s představitelem Světové banky, generálními řediteli významných českých i zahraničních bank , generálními řediteli českých i zahraničních podniků jako jsou např. Microsoft, General Electric, Siemens, Škoda Auto, Linet, atd.).

Za dobu své existence se členové Stratég Klubu mohli zúčastnit zahraničních služebních a studijních cest do Číny, Thajska, Hong-Kongu, Argentiny, Brazílie, Chile, Bolívie, Jižní Afriky, Zimbabwe , Nového Zélandu, Austrálie, Singapuru, USA(2x), Kanady a Mexika, Skandinávie, Spojených Arabských Emirátů, Tuniska, Chorvatska. Ve všech státech se členové setkali významnými představiteli hospodářské, diplomatické a politické sféry, získali informace o situaci v dané zemi a navázali obchodní kontakty, které nadále rozvíjejí ve svých oblastech podnikání.

Kromě seminářů na různá aktuální témata konaných v ČR proběhla řada seminářů v zahraničí za účasti tuzemských i zahraničních lektorů a representantů podnikatelské i akademické oblasti.